Clay kost in 2026 $ 185 per maand op Launch en $ 495 op Growth, en elk plan heeft twee afzonderlijke meters, Data Credits en Actions.
Kort samengevat
- Bij de herziening van maart 2026 kwamen Free, Launch en Growth in de plaats van Starter, Explorer en Pro, en werd het verbruik over twee tellers verdeeld.
- De prijspagina van Clay noemt Launch op $ 185 per maand met 2.500 Data Credits en 15.000 Actions, en Growth op $ 495 met 6.000 Data Credits en 40.000 Actions, of $ 167 en $ 446 per maand bij jaarlijkse facturatie.
- Clay geeft elke meter een eigen prijs. Op Launch kosten 2.500 Data Credits $ 125 en 15.000 Actions $ 60 per maand, en 6.000 Data Credits kosten $ 290 per maand op beide plannen.
- Volgens Clay kosten de meestgebruikte enrichments sinds de update van maart 2026 gemiddeld 50 procent minder credits, en een enrichment zonder resultaat wordt niet gefactureerd.
- Extra Data Credits kosten op Launch en Growth 30 procent meer dan het plantarief, en de aankoopdata van Vendr zetten het mediane Clay-contract op $ 50.000 per jaar.
De meeste mensen die de prijs van Clay opzoeken, willen niet $ 185 tegen $ 495 afwegen. Ze willen uitrekenen wat een maand echt gebruik kost, en door het ontwerp met twee meters is die vraag lastig.
Waarom is de prijs van Clay moeilijk te voorspellen?
Omdat één enrichmentstap uit beide meters tegelijk kan putten. Met Data Credits betaal je de data die Clay voor je koopt op zijn marketplace en de meeste AI-modelruns, die een vast aantal Data Credits per taak kosten. Met Actions betaal je het werk van het platform, dat Clay omschrijft als het doorsturen van de aanvraag, het aanroepen van de provider, het uitvoeren van de workflow en het terugzetten van het resultaat in je tabel. Een lookup zonder resultaat kost op geen van beide meters iets, en een run met je eigen API-sleutel gebruikt alleen Actions. Eén rij kan dus uit beide tellers putten, en het plan is op zodra een van de twee leeg is.
Dat ontwerp is een echte verbetering ten opzichte van de oude enkele creditpool, omdat de prijs van marketplace-data nu dichter ligt bij wat die data Clay zelf kost. Het is ook de reden dat je voor een tool in spreadsheetvorm een spreadsheet nodig hebt om de kosten te voorspellen. Teams die alleen op Data Credits budgetteren, ontdekken de Actions-meter, en teams die alleen op Actions budgetteren, ontdekken de marketplace.
Welke criteria bepalen je echte Clay-factuur?
Vier dingen bepalen die factuur. Het eerste is hoeveel rijen je per maand verrijkt. Het tweede is hoeveel enrichmentstappen elke rij doorloopt, want elke stap die een resultaat oplevert, wordt gefactureerd. Het derde is hoeveel AI-werk er per rij draait. Het vierde is of je resultaten naar een CRM stuurt, want dat kost Actions bij het verlaten van Clay.
Al het andere is ruis. Het aantal gebruikers is hier niet de hefboom die het bij een databasetool is, en de naam van het plan telt minder dan de verhouding tussen die vier cijfers en je budget. Beoordeel elk plan hierop voordat je naar de prijs kijkt.
Wat kosten de plannen van Clay in 2026?
De eigen prijspagina van Clay, gelezen op 23 september 2026, toont Launch op $ 185 per maand en Growth op $ 495 bij maandelijkse facturatie, elk met een eigen budget op beide meters. Het Free-plan dient om te evalueren, niet om mee te werken, en is beperkt tot 200 rijen per tabel.
Planprijzen en budgetten zijn op 23 september 2026 gelezen op de eigen prijspagina van Clay. Elke planprijs is de som van twee regels die je op die pagina apart kiest, één voor Actions en één voor Data Credits.
Die verdeling laat zien waar het geld heen gaat. Op Launch kost de Actions-regel $ 60 per maand voor 15.000 Actions en de Data Credits-regel $ 125 voor 2.500 credits, waarmee een Data Credit op $ 0,05 uitkomt, het instaptarief dat Clay in zijn FAQ noemt. Op Growth kosten 6.000 Data Credits $ 290 per maand, dezelfde prijs als de tier van 6.000 credits op Launch, en 40.000 Actions kosten $ 205 tegenover $ 150 voor hetzelfde volume op Launch. Data kost op beide plannen hetzelfde. Het verschil van $ 55 zit in de Actions-regel van het plan met CRM-sync, de HTTP-API, webhooks en web intent.
| Optie | Prijs |
|---|---|
| Freelvy Starter | €49/maand |
| Clay Launch, jaarlijkse facturatie | $ 167/maand |
| Clay Launch, maandelijkse facturatie | $ 185/maand |
| Clay Growth, jaarlijkse facturatie | $ 446/maand |
| Clay Growth, maandelijkse facturatie | $ 495/maand |
Welke meter loopt er als eerste leeg?
Bij de meeste workloads is dat de meter van de Data Credits. Launch geeft je zes Actions per Data Credit en Growth 6,67. Verbruikt je gemiddelde verrijkte rij meer dan zes Actions per gekochte Data Credit, dan raken de Actions als eerste op. Onder die verhouding raken de Data Credits als eerste op.
Die verhouding is het nuttigste cijfer om in je eerste maand te meten. Draai een representatieve tabel en deel de verbruikte Actions door de verbruikte Data Credits. Clay stemt de Actions-regel af op 90 procent van het klantgebruik en laat je elke regel apart kiezen. Een tabel die meer data nodig heeft, vraagt dus om een hogere tier voor Data Credits, niet om een hoger plan. Bijkopen kost 30 procent meer dan het plantarief, dus een team dat elke maand bijkoopt, vergelijkt die kosten het best met de volgende tier voor Data Credits. Ligt de verhouding ruim boven zes, dan drijven HTTP-calls, CRM-pushes of runs met je eigen API-sleutels het aantal Actions op.
Wat verandert jaarlijkse facturatie?
Jaarlijkse facturatie bespaart 10 procent. De prijspagina van Clay toont $ 185 en $ 495 per maand bij maandelijkse facturatie, en $ 167 en $ 446 per maand bij jaarlijkse facturatie, waarbij jaarplannen alle credits vooraf krijgen. Op Growth is dat $ 5.352 per jaar in plaats van $ 5.940.
Welke kosten staan niet op de prijspagina?
Drie, en de grootste komt niet van Clay. Volgens de prijspagina van Clay kosten extra Data Credits op Launch en Growth 30 procent meer dan het tarief van je plan, en krijg je meer Actions door naar de volgende Actions-tier te gaan. Enterprise-klanten kunnen daarnaast $ 2.000 tot $ 10.000 betalen voor integraties op maat, onboarding of professionele diensten, volgens Vendr.
De post die een budget echt omgooit, is data die je met je eigen sleutels aanlevert. Clay orkestreert externe providers, en teams die hun eigen contracten met ZoomInfo, Clearbit of Apollo aansluiten, betalen die apart. Vendr merkt op dat ZoomInfo-data gebruiken in Clay een ZoomInfo-contract vereist, wat $ 10.000 tot $ 50.000 of meer per jaar kan toevoegen. Clay is de orkestratielaag, en een orkestratielaag komt bovenop bestaande facturen in plaats van ze te vervangen.
De aankoopdata van Vendr zetten het mediane Clay-contract op $ 50.000 per jaar, met een spreiding van $ 16.260 tot $ 154.000 over 92 aankopen, in een gids die voor het laatst in februari 2026 is bijgewerkt, dus vóór de prijsherziening.
Wat is er veranderd in de prijzen van Clay in 2026?
In maart 2026 veranderde het hele model. Starter, Explorer en Pro werden vervangen door Free, Launch en Growth, en de enkele creditpool werd opgesplitst in twee meters. Bestaande klanten hielden hun oude plannen, en de mogelijkheid om tussen oude tiers te wisselen werd in april 2026 gesloten.
Twee veranderingen waren goed voor kopers. Volgens Clay kosten de meestgebruikte enrichments nu gemiddeld 50 procent minder credits, en een enrichment zonder resultaat wordt niet gefactureerd. CRM-integraties en web intent verhuisden van het voormalige Pro-plan, dat op Clay's prijspagina in januari 2026 op $ 720 per maand bij jaarlijkse facturatie stond, naar Growth op $ 446 bij jaarlijkse facturatie. Eén verandering ging de andere kant op. De HTTP-API en webhooks, die in het voormalige Explorer-plan van $ 314 per maand bij jaarlijkse facturatie zaten, vereisen nu Growth, zoals ook de analyse van Salesforge over de wijziging opmerkt.
Wat kopers wel inleverden, is voorspelbaarheid. Eén meter was makkelijk te doorgronden, maar twee meters zijn dat niet.
Voor wie is Clay het geld waard, en voor wie niet?
Betaal ervoor als je iemand hebt die graag bouwt, als je echt cascades over meerdere providers nodig hebt en als je genoeg volume hebt om van de lagere dataprijzen van Clay te profiteren. Growthteams met iemand in RevOps of operations halen meer uit Clay dan uit welke database ook, omdat het product het werk beloont dat je erin steekt.
Betaal er niet voor als je een lijst wilt in plaats van een systeem. Clay is geen database en beweert dat ook niet. Het is een orkestratielaag over providers die je nog steeds zelf kiest, en naast het abonnement betaal je met de leercurve. Als niemand in het team de tabellen wil beheren, worden ze niet gebouwd, en wordt het abonnement de duurste spreadsheet van het bedrijf. Herken je je team hierin, dan zet onze gids met Clay alternatieven voor een klein team de opties per situatie op een rij.
Waar past Freelvy in deze vergelijking?
Freelvy is ons product, een AI-verkoopplatform. Je gebruikt het zoals ChatGPT of Claude. Je beschrijft de klant die je wilt in één prompt, en Freelvy doorzoekt op het moment van de vraag 40+ realtime bronnen (kaarten, officiële bedrijfsregisters, vacaturesites, webwinkels en advertentiebibliotheken) in plaats van een opgeslagen database te filteren. Daarna verrijkt het elke rij met geverifieerde contactgegevens, 18 providers in cascade voor e-mails en 12 voor telefoonnummers, en schrijft het de outreach en zet het die in een sequence vanuit dezelfde briefing. De cascades vinden en verifiëren meer dan 92% van de e-mailadressen en vinden meer dan 90% van de telefoonnummers. Zoeken, verrijken en sequences zitten in één thread in plaats van in drie tools.

Qua prijs zit het verschil in het aantal meters. Plannen beginnen bij €49 per maand voor 1.500 credits, teamleden zijn onbeperkt op elk plan, en de gepubliceerde creditcatalogus geeft elke actie direct een prijs, met 3 credits voor een geverifieerd e-mailadres en 15 voor een geverifieerd telefoonnummer. Een rij die de verificatie niet doorstaat, wordt nooit geleverd en nooit gefactureerd. Een instapplan is dus goed voor 500 geverifieerde e-mailadressen of 100 geverifieerde telefoonnummers, in plaats van een budget dat je moet doorrekenen. Bij Clay bouw je de cascade zelf, bij Freelvy zit die al in de dataverrijking. Er is een gratis proefperiode van 7 dagen, zonder creditcard, op freelvy.com.
Hoe we deze cijfers hebben gecontroleerd
We lazen op 23 september 2026 de prijspagina en de prijs-FAQ van Clay, en voor de oude plannen het archief van die pagina van 31 januari 2026. Planprijzen, de prijs van elke meter, de jaarkorting, bijkopen en de regels voor het doorschuiven van credits komen van Clay. Uitgaven aan providers en bedragen van Enterprise-contracten komen van Vendr en worden in de tekst toegeschreven. De verhouding van zes Actions per credit is onze eigen berekening op basis van de gepubliceerde budgetten.
FAQ
Hoeveel kost Clay per maand in 2026?
De officiële prijspagina van Clay toont Launch vanaf $ 185 per maand met 2.500 Data Credits en 15.000 Actions, en Growth op $ 495 met 6.000 Data Credits en 40.000 Actions. Een gratis plan biedt 100 Data Credits en 500 Actions, met een maximum van 200 rijen per tabel. Enterprise wordt individueel geoffreerd.
Wat is het verschil tussen Data Credits en Actions?
Met Data Credits betaal je data van externe providers die via de marketplace van Clay wordt gekocht, en de meeste AI-modelruns. Met Actions betaal je het werk van het platform, zoals enrichmentstappen, API-aanvragen en CRM-pushes. Bij de meeste workflows lopen beide meters tegelijk, en een plan is uitgeput zodra een van de twee tellers leeg is.
Heeft Clay een gratis plan?
Ja, met 100 Data Credits en 500 Actions per maand en een plafond van 200 rijen per tabel, en Clay biedt daarnaast een proefperiode van 14 dagen voor zijn betaalde plannen. Cleanlist schat dat 100 credits 20 tot 50 verrijkte contacten opleveren, afhankelijk van de providers die een tabel aanroept. Het plan dient om te evalueren, niet om mee te werken, en door het maximum aantal rijen is het in productie onbruikbaar.
Is Clay goedkoper dan Apollo of Cognism?
Dat is niet te vergelijken, want Clay verkoopt orkestratie en die twee verkopen data. Apollo bundelt een database, sequences en een dialer vanaf $ 49 per gebruiker. Cognism werkt alleen op offerte, voor een bedrag van vijf cijfers per jaar. Clay komt bovenop providers die je apart betaalt, dus de totale kosten hangen af van je stack, niet van het plan. Onze vergelijking Clay vs Apollo rekent beide door op dezelfde 1.000 geverifieerde e-mails.
Wat gebeurt er als je Clay-credits opraken?
Dan koop je bij of stap je over naar een grotere tier. Op Launch en Growth kosten extra Data Credits 30 procent meer dan het tarief van je plan, en meer Actions krijg je door naar de volgende Actions-tier te gaan. In Enterprise-contracten ligt de prijs van bijkopen vast in het contract, en dat is een reden om te onderhandelen.
Is Clay duurder geworden in 2026?
Dat hangt af van wat je gebruikte. Bij jaarlijkse facturatie ging het instapplan van Starter voor $ 134 per maand in januari 2026 naar Launch voor $ 167, en het goedkoopste plan met de HTTP-API ging van Explorer voor $ 314 naar Growth voor $ 446. CRM-integraties verhuisden juist omlaag, van Pro voor $ 720 naar Growth. Data werd goedkoper, want volgens Clay kosten de meestgebruikte enrichments gemiddeld 50 procent minder credits. Voorspellen werd wel moeilijker, omdat één creditpool twee meters werd die met verschillende snelheid leeglopen.
Schuiven ongebruikte Clay-credits door?
Volgens de eigen prijs-FAQ van Clay, gecontroleerd op 23 september 2026, gedragen de twee meters zich verschillend. Actions worden elke factureringscyclus gereset en schuiven nooit door. Data Credits schuiven wel door. Op Launch en Growth kunnen ongebruikte credits zich opstapelen tot twee keer je maandbudget, en Enterprise-klanten kunnen tot 15 procent van de vorig jaar gekochte credits meenemen naar een verlenging op een gelijk of hoger commitment.
Bronnen en methodologie
De prijspagina en de prijs-FAQ van Clay zijn gelezen op 23 september 2026, samen met het archief van die pagina van 31 januari 2026 voor de oude plannen. De onderstaande pagina's van derden zijn gelezen op 13 september 2026 en opnieuw op 23 september 2026, en de cijfers die eruit komen, worden in de tekst toegeschreven.
- clay.com, pricing
- web.archive.org, clay.com pricing
- cleanlist.ai, blog 2026 03 12 clay pricing changes 2026
- salesforge.ai, blog clay pricing
- vendr.com, marketplace clay
- https://freelvy.com/pricing
Ook interessant: Apollo-alternatieven vergeleken per probleem, Cognism prijzen in 2026, en de beste AI-prospectingtools van 2026.
